logo

Tel No. 09122269981

انواع ایزوگام

showcase image

انواع ایزوگام از نظر مواد تشکیل دهنده
یکی از راه های درجه بندی و مقایسه ایزوگام، دسته بندی آنها بر اساس لایه ها و روکش های مختلف ایزوگام بکار رفته می باشد. دو نوع مهم آن ها از نظر جنس و مواد سازنده ایزوگام پلیمری و ایزوگام دمیده هستند.
ایزوگام پلیمری:
نوعی از ایزوگام با درصد قیر ۶۰ الی ۷۰ درصد می باشد و از تقطیر نفت خام در پالایشگاه ها به دست می آید. مواد به کار رفته در ساخت این نوع ایزوگام عبارتند از قیر با خلوص بالا، پلی استر، تیشو، لایه آلومینیوم، پودر تالک، پوشال پلاستیکی و … ترکیب این مواد در دستگاه های ساخت پلیمر مخلوط شده و به مایع تبدیل می‌شود که به‌عنوان شیره ایزوگام از آن نام می‌برند.
ایزوگام دمیده:
مواد اصلی تشکیل دهنده این نوع ایزوگام قیر است که برای تهیه آن داخل نفت کوره ای هوا می دمند. ایزوگام دمیده نسبت به ایزوگام پلیمری از کیفیت پایین تری برخوردار است. به همین دلیل از آن در ساخت پوشش های بام و باطری اتومبیل و نظیر آن استفاده می شود.
ایزوگام یک لایه و دو لایه:
ایزوگام ها را برحسب دارا بودن تعداد لایه های مختلف به دو دسته تک لایه و دولایه تقسیم می‌کنند. بدیهی است ایزوگام های تک لایه ظرافت و انعطاف پذیری بیشتری دارد در حالی که ایزوگام دو لایه از پلی استر ضخیم با استحکام بالا ساخته شده است.
مقایسه کیفیت ایزوگام ها از نظر روکش
ایزوگام با روکش آلومینیومی:
موارد استفاده از آن در معرض تابش مستقیم خورشید به علت دارا بودن مقاومت و خاصیت انعکاس نور است.
ایزوگام بدون روکش آلومینیومی:
برای عایق کاری داشتی و پی ساختمان که کمتر از مکان های دیگر در برابر خورشید قرار می گیرد استفاده می شود. به این نوع ایزوگام نوعی عایق رطوبتی نیز گفته می شود.
روکش سنگریزه:
به علت نما و جلوه بصری زیبایی که دارد از جنبه تزیینی آن بهره می برند.