logo

Tel No. 09122269981

مراحل نصب ایزوگام

showcase image

1.تمیز کردن محل مورد نظر: باید سطح مورد نظر که قرار است ایزوگام شود کاملا بوسیله جارو و یا شستشو تمیز شود و کاملا خشک گردد.
2.زیرسازی: برای مثال در پشت بام ها،اگر ترکی وجود دارد ان ترک را با ملات سیمان پر شود تا پشت بام کاملا یکنواخت و سطح صافی داشته باشد.
3.استفاده ار پرایمر یا قیر: در پشت بام هایی که زیر کار خوبی ندارند و سیمان خوب کشیده نشده است از قیر یا پرایمر استفاده می شود.
4.اندازه گیری: در پشت بام ها اندازه گیری از محل ناودان شروع می شود،سطح پشت بام را به فاصله های عرضی 90 سانتیمتری علامت گذاری می کنند.
5.شروع نصب: ابتدا یک لایه ایزوگام داخل ناودان نصب می شود و سپس یک لایه یک متری در جلوی ناودان نصب می کنند و در مرحله بعد از جلوی ناودان رول ایزوگام را نسبت به ابعاد پشت بام باز می کنیم و شروع به نصب می کنیم.
6.نحوه باز کردن ایزوگام: رول ایزوگام را به اندازه ابعادی که می خواهیم نصب کنیم باز می کنیم،توجه کنید رول ایزوگام 10 متر است ،بعد از باز کردن رول،ان را به طور مساوی از دو طرف جمع می کنیم به سمت وسط و شروع به نصب کردن می کنیم.اول یک طرف رول را می چسبانیم و سپس طرف دیگر رولی را که جمع کرده بودیم.این کار برای این انجام می شود که ایزوگام تراز نصب شود و کج نشود.
7.نصب ایزوگام های بعدی: در ادامه به صورت چپ و راست ایزوگام ها را نصب می کنیم به طوری که برای نصب ایزوگام دوم در زمان تنظیم کردن ان 10 سانت از ایزوگام را بروی ایزوگام قبلی می اندازند.توجه داشته باشید که عرض ایزوگام یک متر است و به خاطر همین مسئله است که در هنگام اندازه گیری سطح پشت بام را به فاصله های عرضی 90 سانتیمتری اندازه می گیرند.
8.حرارت دادن ایزوگام: ایزوگام را با مشعل یا به اصطلاح چراغ ایزوگام حرارت می دهند،برای چسبندگی بهتر ایزوگام باید حرارت کافی به ایزوگام داده شود،اگر کم ححرارت دهید ایزوگام خوب نمی چسبد و اگر زیاد حرارت داده شود باعث سوختن تیشو و پلی استر داخل لایه ایوگام می شود.دراین مرحله در هنگام حرارت دادن به ایزوگام باید عمل هواگیری انجام شود،برای انجام این کار باید با فشار پا و یا دست از وسط عرض ایزوگام لایه ها را به دو طرف چپ و راست صاف کنیم تا هوای داخل ایزوگام خالی شود و ایزوگام کاملا بچسبد.
بندکشی،اخرین مرحله: در این مرحله بعد از نصب هر رول ایزوگام بااستفاده از کمچه لبه ها را با حرارت کم می چسبانیم و باید توجه داشته باشید که همه لبه ها باید بندکشی شود تا از نفوذ اب و رطوبت جلوگیری شود.